top of page

Galvanické cínování 

Společnost BLEX, a.s. byla založena v roce 1919. Hlavním výrobním programem bylo a je kuchyňské nádobí. Naše výrobky pokovujeme na jednom z největších automatů ve střední Evropě od firmy Schlötter. Tato galvanická linka je specializována na závěsovou povrchovou úpravu - nikl, cín. Zboží, které projde naší linkou se vyznačuje vysokým leskem, potravinářskou nezávadností a výbornou kvalitou. Potravinářská nezávadnost je garantována čistotou používaných cínových anod (99,99%) a je pravidelně úspěšně testována. Povrchová úprava Sn nepodléhá vlivům solné komory, přičemž zboží je testováno na 720 hodin.

Těmito výsledky se můžeme chlubit díky tradici a zkušenostem našich zaměstnanců, kteří pracují v našem závodě již desítky let a svoji zkušenost předvádějí v každodenní praxi.

 

Pokovovací automat Schlötter, je u nás instalován bezmála třicet let. V roce 2001 prošel kompletní renovací a modernizací, díky níž patří mezi nejmodernější nejen v ČR. Pravidelnými servisními prohlídkami a používáním nejkvalitnějších výrobků k jeho provozu, zajišťujeme naším zákazníkům vysokou kvalitu pokovení.

 

PROČ NIKL A CÍN?

Po důkladném odmaštění všech výrobků v odmašťovacích lázních, je zboží poniklováno. Tím se dosáhne tvrdosti podkladu, zarovnání mikroskopických nerovností a antikorozní ochrany. Vrstva niklu závisí na požadavcích zákazníků, v průměru se jedná o 3 µM Ni. Další fází pokovení je cínování ve vysokém lesku, kterým je pokovován niklový podklad. Cín je dobře znám svoji čistotou a potravinářskou nezávadností. Má také velmi dobré elektrovodivé vlastnosti, pro které je ceněn v elektrotechnickém, ale i automobilovém průmyslu. Pokovená vrstva až 15 µM.

PROČ GALVANICKOU LINKU NAŠÍ SPOLEČNOSTI BLEX, a.s.

 ▪    tradice
 ▪    kvalita
 ▪    spolehlivost
 ▪    cena

Díky své velikosti a kapacitě víme, že můžeme naším zákazníkům nabídnout příznivé ceny při zachování kvality.

Chcete se na nás něco zeptat?
bottom of page